Ти тут

Прищі під пахвами - неприємно, але можна виправити

Великий прищ під пахвою - чим його звідти прибрати?

Прищі під пахвами, як і на інших частинах тіла, завдають своєрідні незручності. Їх, звичайно ж, можна приховати під одягом, але від цього вони не зникнуть. Що б уникнути появи прищів необхідно знати причину, по якій вони виникли, і вжити всіх можливих профілактичних заходів.

Прищі в період статевого дозрівання

Однією з причин появи прищів під пахвами може стати запалення волосяного фолікула, що відбувається в, так званому, перехідному віці. Такі прищі не слід тиснути, щоб не занести інфекцію. Вони не є захворюванням і зникають після закінчення періоду статевого дозрівання.

Кількість таких прищів можна зменшити, якщо вжити заходів щодо зміцнення імунітету і дотримуватися необхідної гігієни.

Іра:

У мене дуже потіє під пахвами, і цей піт має стійкий неприємний запах. Регулярно користуюся дезодорантами і, майже кожен день, голю відросло волосся. Плюс до всього ще постійно під пахвами прищі з`являються.

депіляція бритвою

Однією з основних причин появи прищів під пахвами може стати гоління.

Відомо, що в процесі гоління не тільки зрізаються «під корінь» волоски, але і пошкоджується верхній шар епідермісу, який служить захистом потових і сальних залоз. Неакуратне гоління може стати причиною пошкодження або засмічення проток залоз і, як наслідок, безперешкодного заселення хвороботворними бактеріями. Вони ж, у свою чергу, є збудниками запальних процесів, що призводить до виникнення прищів.

Якщо, після видалення волосся бритвою, спостерігається роздратування і з`являються прищі, значить, слід припинити такий метод депіляції і почекати поки прищі не пройдуть. В іншому випадку ви ризикуєте перенести інфекцію на здорові ділянки шкіри.




Якщо після гоління ви помітили появу прищів - це може означати що:

  • Леза на картриджі затупились;
  • Після попереднього застосування леза були погано промиті, що посприяло розмноженню бактерій;
  • Однієї і тієї ж бритвою користуються кілька людей.

Великий прищ під пахвою - що з ним робити?Робити депіляцію бритвою найкраще після прийняття ванни (душа) і проводити бритвою у напрямку росту волосся і, ні в якому разі, не проти росту волосся.

потовиділення

Ще однією, не менш важливою, причиною може стати надмірне потовиділення в пахвовій області.

Потовиділення - це дуже важливий для організму процес терморегуляції, вироблений за рахунок потових залоз. Ще однією важливою функцією поту є створення захисного шару поверхні шкіри, який виникає за рахунок змішування поту з салом в залозах і виведенням його назовні через протоки.

Більша кількість апокрінних залоз знаходиться в пахвовій області. У процесі функціонування ці залози руйнують секреторні клітини, в зв`язку з чим, піт стає в`язким і має специфічний запах. Найбільша активність апокрінних залоз спостерігається в період статевого дозрівання, що пояснює появу прищів під пахвами саме в такому віці. У старшому віці активність таких залоз слабшає.

Результати функціонування апокрінних, сальних і потових залоз в сукупності створюють всі сприятливі умови для колонізації і активного розвитку бактерій, які стають причиною запалення волосяного фолікула і протоки залози, що призводить до виникнення прищів. Ось чому дуже важливо людям з подібним явищем дотримуватися правил особистої гігієни і регулярно користуватися антиперспірантами.

Застосування різних дезодорантів не допомагає позбутися від надмірної пітливості, так як вони є продуктом парфумерної промисловості, а тимчасова «маскування» запаху дезодорантами може привести до розвитку дерматиту.

Андрій:

У мене в пахвовій западині з`явився великий болючий прищик. Я згадала, як в дитинстві у мене вискочив такий же на нозі, і мама доклала до нього якусь корж, а вранці він розкрився і вийшов корінець (зараз я вже знаю, що це був фурункул). Так ось. Доклала я на ніч шматочок алое до прищі, вранці він розкрився, але корінець я не побачила, навіть видавити намагалася, але було дуже боляче, і я залишила його в спокої. Мало того що прищ не зажив, так через три дні поруч з ним вискочив точно такий же великий і болючий.Прищі під пахвами - як цього уникнути

Інверсні вугри (суппуратівний гидраденит)

інверсні вугри або суппуратівний гидраденит виникає в пахвовій западині у вигляді болючих підшкірних ущільнень, що містять інфільтрат, які згодом розкриваються на поверхні і утворюють фістулезное отвір, через яке відбувається відділення гнійних або кров`янисті-гнійних мас.

Поодинокі елементи спостерігаються рідко, в більшості випадків вогнище ураження містить кілька з`єднаних елементів, що провокує утворення свища. Причинами такої хвороби є вторинне запалення апокриновой залози.

Такі вугри виникають після періоду статевого дозрівання і часто спостерігаються при важких формах акне у людей, які страждають ожирінням. Посприяти виникнення даного захворювання може свербіж в пахвовій западині або тертя при контакті з одягом.

Суппуратівний гидраденит носить хронічний характер і має схильність до рецидивів.


Поділися в соц мережах:

Схожі повідомлення