Ти тут

Типи особистості: екстраверти і інтроверти

Екстраверти та інтроверти - типи особистості, які проявляються дуже рано, але протягом життя не змінюються. З віком тип може змінюватися, але в своїй основі людина залишається тим, ким він був - екстравертом чи інтровертом. Інтроверти - це люди, занурені в себе. Найважливіше в їх житті відбувається всередині них. Екстраверт - це повна протилежність інтроверта. Він активний, діяльний, в чомусь навіть безрозсудний і необачний. У порівнянні з інтровертами, екстраверти краще розслабляються в компанії друзів - суспільство зовсім не втомлює їх, а навпаки, бадьорить, підживлює новими силами. Обидва типи однаково хороші і погані - якщо знаєш сильні і слабкі сторони, то будеш ефективніше використовувати і знаходити способи взаємодії між ними.

Психологічні типи особистості як доповнення один одного

Мене дуже зацікавила теорія типів особистості Карла Юнга. Відповідно до цієї теорії, існує два основних типи особистості, вони протилежні і разом з тим доповнюють один одного. Більшість інтровертів мріють стати екстравертом і навпаки, але не варто зраджувати свою природу, а потрібно вчитися знаходити гармонію з тим, що є, не намагатися надягати на себе маску того, ким ти не є.

Відео: несправжні інтроверт | типи особистості




Психологами помічено, що саме ті сімейні пари є щасливими, які складаються з двох різних типів особистості, так як вони доповнюють один одного. При цьому, хто в парі інтроверт, а хто екстраверт, не має значення, головне, щоб типи були різні. У таких відносинах є гармонія, їм цікаво один з одним, ті якості, яких не вистачає одного, неодмінно є в іншому. Такі шлюби цінні в сенсі взаємовигідного співробітництва.

Але ця стадія розуміння становить нормальний розвиток будь-якого шлюбу з умовою, що подружжя має необхідну дозвілля або потреба в розвитку, хоча навіть при наявності обох цих умов потрібна велика гнучкість, оскільки існує ризик руйнування подружнього світу. Усе психологічні класифікації типів особистості можна розбити на дві групи: ті, що класифікують придбані душевні якості, і ті, які розглядають вроджені якості. Тут відбувається принциповий розділ, між тим, що людина в силах змінити і тим, з чим йому доведеться миритися до закінчення своїх днів.

Як розпізнати тип особистості

e`kstravertyi-i-introvertyi ----- v-chem-raznitsa-460x367

Відео: Інтроверти проти екстравертів

Не обов`язково бути психологом, щоб розпізнати ці типи. Замкнені, важко наявні до розмови, що уникають суспільства натури, є повною протилежністю людям з відкритим, ввічливим, веселим і привітним характером, які з усіма ладнають, іноді сваряться, але завжди стоять у ставленні до навколишнього світу, впливають на нього і зі свого боку сприймають його вплив.

Зваживши характеристики того чи іншого типу, можу з упевненістю віднести себе до екстравертів. Я постійно потребую спілкуванні, мені ніби не вистачає повітря, коли перебуваю на самоті, виняток становить робота в інтернеті, де можна обмінятися думками з колегами по інтересам, тобто, таким чином, знову ж задовольняються функції спілкування, без яких інтроверту легко обійтися .


Поділися в соц мережах:

Схожі повідомлення