Ти тут

Розумний егоїзм не рахметова (історія переходу на вегетаріанство)

У кожного вегетаріанця свої причини відмови від м`яса, свій досвід, своя історія. Публікую історію переходу на вегетаріаство читачки сайту, журналістки Вікторії Костенко.

Як я зважилася відмовитися від м`яса

Прогулювалася я якось по березі Сури (річка в місті Пензі) з колегою і розповідала їй про основи буддизму. Про те, що ця віра в Бога знеособлена, а він, Бог, у всьому живому відразу. Нашому політеїстичної свідомості складно сприймати таке філософське ставлення до світу. Ну, здавалося б, який в пропливає Карасик Бог? А в ромашці?

Для мене буддизм безпосередньо пов`язаний з вегетаріанством. І я завжди хотіла зрозуміти, як стати вегетаріанцем і знайти в собі сили відмовитися від продукту майже щоденного вживання. Але для мене це було настільки дико, що навіть не намагалася дізнатися докладніше.

Під час цієї прогулянки все і вирішилося: "Ну, чому ж не зможу? Інші ось можуть, я повинна спробувати". І вирішила в якості експерименту відмовитися від м`яса на невизначений термін. Я відразу ж стала читати тематичну літературу, лазити по сайтах, групам і формами, слухати аудіозаписи, гортати книги. І абсолютно логічні доводи вегетаріанців з рюкзаком досвіду за плечима дали мені зрозуміти, наскільки прекрасна їхня позиція.

Так, я люблю і жалію тварин. але про "фабриці вбивств" не думала. У дитинстві дивилася, як ріжуть кіз, кроленят, баранів, поросят. У мені не викликало це ніякого відторгнення або жалості. Так сформувався розум людини, який звик споживати більше з меншими втратами. А сьогодні задаюся питанням - чому ми вирішили, що свиня зобов`язана віддати своє життя людині, яка любить шашлик і сало? Ти любиш смачно поїсти, встань і приготуй, жертвуючи лише тим, чим можете пожертвувати. Своїм часом, силами, грошима, які заробив.

Чому мене не тягне з`їсти бургер

Ви коли-небудь бачили фільм "земляни"? Його зняли ідейні вегетаріанці, які, незважаючи на передбачливість більш байдужих не м`ясоїдів, ведуть пропагандистську діяльність. Вони не грають в розчулення і не згладжують кути, але відкрито заявляють про свою позицію - споживання м`яса одно вбивство. У відповідь на фальшиві картини альпійських лугів вони дають кадри реальних боєнь з усього світу.




На жаль, я витримала лише перші 20 хвилин фільму, після якого у мене була істерика. Без графіки, без спецефектів, без музики типу реквієм, без гасел про свободу він стукає в ціль. І якщо це зробить з м`ясоїда вегетаріанця, його варто показати натовпам.

але "земляни" - Не причина мого переходу. Я дізналася про документалці будучи вегетаріанцем. Бути може, на підготовлений грунт він ще яскравіше пролунав, і я переконалася в своїй правоті. Тепер, дивлячись на м`ясо, відчуваючи його запах, роблю ніс, а не ковтаю слину.

Всім дякую всі вільні

Всупереч застереженням знайомих і близьких, перехід на вегетаріанське харчування пройшов не болісно. І моє самопочуття, через 7 місяців такого режиму, анітрохи не погіршився. Навпаки, я схудла до бажаних 50-51 кг (до цього 55-57), знайшла більш чуйний нюх. Більше не відчуваю тяжкості, хоча часом і переїдаю смаженої картопельки з грибами або пасти з соусом.

Через кілька місяців після переходу на екологічний спосіб життя у мене з`явилася хвороблива слабкість. Паморочилося в голові, нудило, в лічені хвилини могло скрутити живіт і до такої міри впасти тиск, що я падала там же, де стояла. З мене активно виходила вся гидота, яка накопичилася за роки мясоедства. На превелике щастя, це швидко минуло. І тепер я розумію, що при будь-якому очищенні спочатку ти відчуваєш дуже неприємні відчуття. Це означає, що все йде правильно.

Уважно слухаючи себе, я вирішила, що настав час відмовитися не тільки від м`яса, але і від риби і морепродуктів. На мій подив, мені зовсім не хочеться нічого такого з`їсти. А фосфор міститься в такій величезній кількості продуктів, що ніякого дефіциту точно не буде.

Розумний егоїзм НЕ Рахметова

Завдяки тому, що я вже пройшла первинний лікнеп, багато знаю про шкоду тваринних білків. Недостатньо жаліти нещасних тварин, потрібно подбати і про себе. Позбавляючи себе залежно від чергового батончика, я абсолютно конкретно відчуваю невербальне "Дякуємо" від свого організму. Тому не можна поспішати з висновком, що вегетаріанець - пришелепкуватий фанатик, який повернутий на правах тварин. Він любить і тварин, і людей. А перш за все себе.

Розумний егоїзм - це правильна модель поведінки, яка "врятує планету для дітей" без таких ось ідіотичних гасел, декількох мільйонів, загадково виділених екологічним некомерційним організаціям, і репресій з боку еко-фанатиків.

Люби себе, не ображай ближнього, прибирай за собою відходи - це все, що потрібно людині. Що, складно?

P.S .:

Зараз я поступово відмовляюся від всіх продуктів тваринного походження. І до цього вдалося прийти, лише ставлячи собі питання і звертаючи увагу на поведінку мого організму. Будь-молочний продукт залишає якийсь слід - розлад шлунково-кишкового тракту і акне. І це лише видимі прояви супер корисного продукту. Зараз основну складність становить повна відмова від кондитерських булочок і шоколадок. Залишилося освоїти веганські кухню. Справа за малим.

Будьте здорові і щасливі! А найкраще - будьте вегетаріанцями.

ЗЕМЛЯНИ (ФІЛЬМ). Мясоеденію, ВЕГЕТАРІАНСТВО, СИРОЇДІННЯ.


Поділися в соц мережах:

Схожі повідомлення